насловна | реплек АД | линкови | контакт | мапа на сајтот | english   

 
» За ресторанот

» Водич
    » Горна сала
    
» Долна сала
    » Кафе бар
    
» Летна бавча
    » Фотогалерија

» Гастрономија
    » Главно мени
  » Мени скара
    » Морско мени
    » Фотогалерија
» Новости

   Адреса:
   Ресторан “Ден и Ноќ”,
   ул. Скупи бр 1

   Тел. 3096 096, 3095 666

   email:
restoran@deninok.com.mk

 

   ЗА РЕСТОРАНОТКлуб Ресторанот Ден и Ноќ е реномиран ресторан од висока класа. Лоциран е на брегот
на реката Вардар, во мирен дел на градот.

Престојот во ресторанот претставува незаборавно доживување. Овозможува пријатни мигови на уживање во исклучително добра храна, одбрани вина, врвна услуга, тивка музика, ексклузивен ентериер,.

Ресторанот зафаќа површина од 1055 м2. Располага со две атрактивни, елегантно опремени сали и коктел бар.

Прекрасната летна тераса опкружена со зеленило и со извонреден поглед кон реката Вардар, претставува неповторливо место за одмор и релаксирање далеку од градската врева.

Богатото и разновидно мени изобилува со префинети рецепти, пред се од француската, но и со одбрани јадења од италијанската, кинеската, македонската и други кујни.

Винската карта нуди внимателно селектирани француски и македонски вина.

Капацитетот на ресторанот е 350 гости.
Располага со приватен паркинг со 150 паркинг места.
Климатизиран е и озвучен.
Поседува аудио и видео опрема.
Погоден е за организирање коктели, приеми, деловни ручеци, стручни и научни симпозиуми, деловни и други средби, прослави, забави, свадби ...

Reklama

Горе