Heaven7 Biocellular Anti age ноќен крем

Heaven7 Biocellular Anti age ноќен крем 50 ml

Heaven7 Biocellular Anti age ноќен крем претставува крема против стареење на кожата за интезивен третман  со видливи резултати.

Heaven7 Biocellular Anti age ноќен крем има единствена формулација со ретинол, хијалуронска киселина, шеа путер, колаген и витамини за ноќна грижа на Вашата кожа.

Секојдневната употреба на Heaven7 Biocellular Anti age ноќен крем во комбинација со Heaven7 Biocellular Anti age дневен крем ги намалува видливите траги на стареење на кожата.

 

Употреба:

Се нанесува секое вечер на чиста и сува кожа со нежно масирање. Само за надворешна употреба.Погодна за сите типови кожа. Не содржи вештачки бои и парабени. Не смее да се употребува доколку постои преосетливост на некоја од состојките на кремот. Да се чува на температура до 25 ºC, подалеку од дофат на деца! Рокот на употреба е означен на пакување.

Category:

Additional information

Состојки

Aqua/Water, Glyceryl Stearate (and) Ceteareth-20 (and) Ceteareth-12 (and) Cetearyl Alcohol (and) Cetyl Palmitate, Petrolatum, Methyl glucose sesquistearate, Caprylic/Capric triglyceride, Oleyl erucate, HyaCare® filler CL (Aqua; Ethylhexyl Stearate; Sodium Hyaluronate Crosspolymer; Polyglyceryl-4Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate; Sodium Isostearate; Alcohol), Shea butter GLYCERIDES, Cetearyl isononanoate, Collagen, PEG-20 Glyceryl stearate, Caprylic/ Capric acid, Sodium ascorbyl phosphate, Dimethicone, Xanthan gum, Tocopherol, Cyanocobalamin, Potassium sorbate, Retinyl palmitate, Rosmarinus officinalis leaf extract, Disodium EDTA, Fragrance (Vanilla Musky 29501/17).

Ретинолот (Витамин А)

го намалува појавувањето на брчките и го подобрува изгледот на кожата. Во комбинација со хијалуронската киселина ја одржува влагата на кожата, го потпомага создавањето на колагенот и со што се намалуваат порите на лицето, кои се карактеристични за зрела кожа. Својот максимален учинок ретинолот го постигнува за време на ноќта.

Витаминот Ц, Витаминот Е и Витаминот Б12

се антиоксиданси кои имаат поволно влијание на кожата и го спречуваат нејзиното стареење.