Heaven7- Biocellular ANTI-AGE

Heaven7 Biocellular Anti age – дневен крем 50 ml

Heaven7 Biocellular Anti age дневен крем претставува интезивна, мултикомпонентна крема со УВА/ УВБ заштита  наменета за сите типови кожа.

Оваа уникатна крема во својот состав содржи комбинација од хикалуронска киселина, екстракт од шипка, екстракт од рузмарин и три витамини: Витамин Ц, Витамин Е и Витамин Б12.

Со секојдневна употреба на Heaven7 Biocellular Anti age дневен крем Вашата кожа го враќа свежиот  изглед, станува помека, понежна и измазнета со намалени брчки.

Употреба:

Се нанесува секое утро на чиста и сува кожа со нежно масирање. Само за надворешна употреба.Погодна за сите типови кожа.Не содржи вештачки бои и парабени. Не смее да се употребува доколку постои преосетливост на некоја од состојките на кремот. Да се чува на температура до 25º C, подалеку од дофат на деца! Рокот на употреба е означен на пакувањето

Category:

Additional information

Состојки

Ingredients: Aqua/Water, Glyceryl Stearate (and) Ceteareth-20 (and) Ceteareth-12 (and) Cetearyl Alcohol (and) Cetyl Palmitate, GlycerIN, Petrolatum, Oleyl erucate, Cetearyl isononanoate, HyaCare® filler CL (Aqua; Ethylhexyl Stearate; Sodium Hyaluronate Crosspolymer; Polyglyceryl-4Diisostearate/Polyhydroxystearate /Sebacate; Sodium Isostearate; Alcohol), Sodium ascorbyl phosphate, Collagen, Ethylhexyl methoxycinnamate, Octocrylene, Dimethicone, Tocopherol, Rosa canina seed extract, Carbomer, Potassium sorbate, Cyanocobalamin, Rosmarinus officinalis leaf extract, Disodium EDTA, Fragrance (Cocobutter 31796/01).

Хијалуронската киселина (HyaCare® filler CL)

ја одржува влагата на кожата, ги пополнува брчките на лицето и истовремено го спречува создавањето на нови брчки.

Екстрактот од шипка

е со органско потекло богат со витамини и активни компоненти (стероли) кои ја смируваат, обновуваат кожата на лицето и ја штитат од надворешни влијанија.

Екстрактот од рузмарин

е со органско потекло содржи висока концетрација на фитофеноли кои имаат улога на природни антиоксиданси и конзерванси.

Витамините Ц, Е и Б12

се антиоксиданси кои имаат поволно влијание на кожата и го спречуваат нејзиното стареење. Дополнително Витаминот Ц го стимулира создавањето на колаген и помага во изедначување на тенот (избелување) на лицето.