Heaven7 Biocellular Anti age

Heaven7 Biocellular Anti age  50 ml дневен крем  за мажи и жени 

Heaven7 Biocellular Anti age дневен крем за мажи и жени претставува единствена, мултикомпонентна крема против стареење на кожата со УВА/ УВБ заштита.

Главната  состојка која оваа крема ја прави уникатна е стандардизираниот екстракт од Гугул (Commiphora mukul resin powder).

Commiphora mukul resin е смола од дрво кое природно се наоѓа во Индија. Стандардизираниот екстракт од оваа смола содржи бројни биоактивни компоненти кои имаат позитивно влијание во заштита на кожата од надворешни влијанија и се ефикасни против стареење на истата. Оваа смола  традиционално се користи во ајурведската медицина. Денес постојат бројни студии со кои се потврдува нејзиниот  учинок  во одржување на здравиот изглед на  кожата.

Заедно со останатите активни компоненти како хијалуронска киселина и витамините Ц, Е и Б12  Heaven7 Biocellular Anti age дневен крем за мажи и жени е вистински избор за нега на сите типови кожа. Со нејзина редовна употреба кожата станува мека, еластична, без мрсни траги по лицето со намален број на брчки.

 

Употреба:

Се нанесува секое утро на чиста и сува кожа со нежно масирање. Само за надворешна употреба. Погодна за сите типови кожа. Не содржи вештачки бои и парабени. Не смее да се употребува доколку постои преосетливост на некоја од состојките на кремот. Да се чува на температура до 25 ºC, подалеку од дофат на деца! Рокот на употреба е означен на пакување

Category:

Description

Additional information

Состојки

Aqua/Water, Glyceryl Stearate (and) Ceteareth-20 (and) Ceteareth-12 (and) Cetearyl Alcohol (and) Cetyl Palmitate, GlycerIN, Petrolatum, Cetearyl isononanoate, Oleyl erucate, HyaCare® filler CL (Aqua; Ethylhexyl Stearate; Sodium Hyaluronate Crosspolymer; Polyglyceryl- 4Diisostearate / Polyhydroxystearate / Sebacate; Sodium Isostearate; Alcohol), Shea butterglycerides, Sodium ascorbyl phosphate, Collagen, Ethylhexyl methoxycinnamate, Octocrylene, Dimethicone, Tocopherol, Carbomer, Potassium sorbate, Commiphora mukul resin powder, Rosmarinus officinalis leaf extract, Disodium EDTA, Fragrance (Fruity cream AF 10311/19)