Heaven7 – Ревен

РЕВЕН крем за вени, 125 ml

Ревен кремот содржи:

  • екстракт од плод див костен (Aesculus hippocastanum seed extract)
  • екстракт од лист од винова лоза (Vitis vinifera leaf extract)
  • екстракт од цвет од арника (Arnica montana flower extract)

 

Комбинацијата од овие растителните екстракти е делотворна при подобрување на венскиот тонус и зајакнување на отпорноста на капиларите, со што се постигнува намалување на капиларната пропустливост. Го ублажува воспалението и ја олеснува болката, црвенилото и отокот на местото на апликација и делува стимулирачки на циркулацијата, со што релаксира и го смирува чувството на замор и тежина во нозете.

Употреба:

Наутро и навечер кремата се втрива во кожата до потполно впивање со движења од долу кон нагоре. Само за надворешна употреба на неоштетена кожа. Не смее да се употребува доколку постои преосетливост на некоја од состојките на кремот. Да се чува на температура до 25о C, подалеку од дофат на деца!

Рокот на употреба е означен на пакувањето.

Category:

Additional information

Состојки

Aqua/Water, Sorbitan stearate, Petrolatum, Propylene glycol, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Glycerin, Paraffin liquid, Isopropyl Myristate, Polysorbate 60, Cetyl alcohol, Paraffin hard, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Arnica Montana Flower Extract, Stearyl alcohol, Dimeticone, Cera alba, Methylparaben, Propylparaben, Fragrance (Fresh Air LA 27091/12).